Üyelik ücretli mi?

metropolyayinlari.com da üyelik tamamen ücretsizdir. metropolyayinlari.com dan alışveriş yapabilmek ve vermiş olduğunuz siparişlerin takibi için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Ana sayfada bulunan yeni üye linkini tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.

 

Sitenize üye oldum fakat aktivasyon maili gelmedi ne yapmalıyım?

Büyük ihtimalle üye olurken verdiğiniz mail adresinizi yanlış girmişsinizdir, öncelikle mail adresinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz. Eğer adres doğruysa mail kotanızın doğru olup olmadığını kontrol ediniz. Ek bir tavsiye olarak, gmail.com uzantılı email adresleri ile aktivasyonlar problemsiz çalışmaktadır.

 

Üyelik bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Kullanıcı panelinden üye girişiniz yaptıktan sonra, sayfanın sağ üst kısmında bulunan kullanıcı panelinin ayarlar bölümünden gerekli değişiklikleri yapabilirsiniz.

 

Şifremi unuttum, ne yapabilirim?

Şifrenizi unuttuğunuzda, sayfanın sağ üst kısmında bulunan kullanıcı panelindeki şifremi unuttum linkini tıklayıp, mail adresinizi yazdığınızda şifreniz mail adresinize otomatik olarak gönderilir.

 

Sitenizden nasıl sipariş verebilirim?

Temin etmek istediğiniz ürünleri, alışveriş sepetinize eklemelisiniz. Alışveriş sepetinizde siparişlerinizi biriktirebilir, daha sonra adetlerini değiştirebilir ya da bazılarından vazgeçebilirsiniz.

 

Siparişimin alındığına dair mesaj gelmedi, ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizi verdiğiniz anda otomatik olarak, siparişinizin alındığına dair sistemde kayıtlı olan mail adresinize bir bilgi mesajı gönderilir. Mesajınız gelmediği durumda lütfen info@metropolyayinlari.com adresine bidiriniz.

 

Satın aldığım ürünleri hangi kargo şirketi ile gönderiyorsunuz ve kargo ücretleri ne kadar?

Yurt içi kargolarımız antlaşmalı olduğumuz özel kargo şirketleri ile, yurt dışı kargolarımız PTT Kargo gönderilmektedir. Kargo ücretleri her firma için kendi tarifesinde olup kargo ödemeleri sipariş ödemesiyle beraber peşin ödendiğinde veya kapıda ödeme yöntemiyle karşı ödemeli olarak yapıldığında fiyat farklılıkları oluşabilir. Müşteri olaşabilecek bu fiyat farklılıklarını bilerek sipariş verir.

  

Ürünlerim kargodan kusurlu çıkarsa ne yapmam gerekir?

Özel kargo firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda;

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, paket teslimatı sırasında paketin açılarak ürün veya ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.

- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda metropolyayinlari.com a bildirilmelidir. metropolyayinlari.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Size teslim edilen ürünler ilgili herhangi bir problem yaşamanız durumunda 0312 231 44 99 numaralı telefon numarasından ya da durumu anlatan bir e-postayı info@metropolyayinlari.com a göndererek bize ulaşabilirsiniz.

 

metropolyayinlari.com dan alışveriş yapmak ne kadar güvenli?

metropolyayinlari.com daki sipariş işlemleri 128 bit şifreleme ile yapılmaktadır. metropolyayinlari.com dan yaptığınız online alışverişte, kredi kart bilgileriniz hiçbir şekilde veritabanımıza kaydedilmez ve görüntülenemez. Görüntülenmesi ve/veya kaydı yapılmayan bir bilginin başka birilerinin eline geçmesi de mümkün değildir. Kredi kartı bilgilerinizi sadece siz ve kartınızı aldığınız banka tarafından bilinmektedir.

 

Kargo ücretleri ne kadar?

Kargo ücreti, aldığınız ürünlerin ağırlığı ve belirlediğiniz teslimat adresine göre değişiklik göstermektedir.  

 

Ödemeleri ne şekilde yapabiliriz?

metropolyayinlari.com dan online olarak kredi kartı ile alışveriş yapabilirsiniz. Havale ile siparişlerde ise, "Banka havalesi ile satın al" linkini tıklamanız ve yazılı olan yönergeleri izlemeniz gerekmekte olup, USD ve EURO hesaplarına gönderdiğiniz sipariş ödemelerinde, banka komisyon tutarlarının sipariş tutarına eklenerek gönderilmesi gerekmekte olup, aksi durumda eksik yatan tutarlar için tekrar ödeme yapmanız gerekecektir.

 

Havale ile ödeme seçersek ödemeyi hangi bankaya yapmalıyız?

Havale ile ödeme yapan müşterilerimizin dekontlarını elektronik olarak info@metropolyayinlari.com mail adresine ya da 0312 231 98 28 no lu faks numarasına e-mail adreslerini ve ödeme onay sayfasında yer alan referans numaralarını da ekleyerek göndermeleri gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki havale ödemelerinde siparişin verildiği değil havalenin hesaplarımıza ulaştığı tarih sipariş tarihi olarak işlem görmektedir. 

 

TL HESABI

BANKA: GARANTİ BANKASI 

ŞUBE KODU: 1273

HESAP NO: 6298546

HESAP SAHİBİ: Ufuk Metropol Eğitim Kurumları ve Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.

HESAP KURU: (TL)

IBAN: TR45 0006 2001 2730 0006 2985 46

SWIFT: TGBATRIS

 

USD HESABI 

BANKA: GARANTİ BANKASI 

ŞUBE KODU: 1273

HESAP NO: 9098046

HESAP SAHİBİ: Ufuk Metropol Eğitim Kurumları ve Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.

HESAP KURU :

IBAN: TR19 0006 2001 2730 0009 0980 46

SWIFT: TGBATRIS 


EURO HESABI

BANKA: GARANTİ BANKASI 

ŞUBE KODU: 1273

HESAP NO: 9098045

HESAP SAHİBİ: Ufuk Metropol Eğitim Kurumları ve Yayıncılık Tic. Ltd. Şti.

HESAP KURU: (EURO) 

IBAN: TR46 0006 2001 2730 0009 0980 45

SWIFT: TGBATRIS 

   

NOT: USD ve EURO hesaplarına gönderdiğiniz sipariş ödemelerinde, banka komisyon tutarlarının sipariş tutarına eklenerek gönderilmesi gerekmekte olup, aksi durumda eksik yatan tutarlar için tekrar ödeme yapmanız gerekecektir.


Mail order ile ödeme nasıl yapılabilim?

Aşağıdaki bilgileri eksiksiz doldurarak (0 312) 231 98 28  nolu faks numarasına yada info@metropolyayinlari.com mail adresine göndererek talep ettiğiniz yayını satın alabilirsiniz.

1) Adınız ve soyadınız

2) Teslimat için açık adresiniz

3) Fatura adresiniz

4) Telefon numarası (Gsm)

5) Telefon Numarası (Ev-iş)

6) Kredi kartınızın ön yüzündeki 16 haneli numarası

7) Kredi kartınızın arkasında bulunan imza bölümünün arka fonunda yazan numaranın son 3 hanesi (güvenlik kodu)

8) Sipariş numaranız

 

Hangi tür kredi kartı ile alışveriş yapabilirim?

Visa, Master Card ve bunların türevleri olan sanal kart gibi kredi kartları geçerlidir.

Kredi kartı bilgilerimi girdiğim yerde yazan güvenlik numarası nedir ?

Kartınızın arka kısmında kart numarası sonunda yazılı 3 haneli rakamdır.

Kredi kartı bilgilerimiz girip onayladım, fakat bilgilerim onaylanmadı, ne yapmalıyım?

Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz bölüme gereken bilgileri doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Kart üstündeki isim, güvenlik kodu ve kart numarasının eksiksiz ve doğru girildiğinden eminseniz kartınız internet üzerinden alışverişlere kapalı olabilir. Bu durumda bankanız ile görüşüp kartınızı internet işlemlerine açtırmanız gerekmektedir.

 

Yurt dışına teslimat yapıyormusunuz?

Evet, metropolyayinlari.com olarak yurt dışı satışımız mevcuttur. Fakat yurt dışı siparişlerinizde kargo bedellerini kredi kartı ya da banka havalesi yoluyla peşin olarak ödemeniz gerekmektedir.

Sitenizden başka bir adrese hediye gönderebilir miyim?

Evet, sipariş esnasında fatura adresinizi ayrı teslimat adresinizi ayrı girmeniz halinde siparişiniz belirttiğiniz adrese irsaliye ile, faturanız da belirttiğiniz fatura adresine gönderilir.

 

Satın aldığım ürünü kaç günde teslim alırım?

Siparişleriniz ödeme onayı alındıktan 2 ile 4 iş günü içerisinde kargo şirketine verilmektedir. Ürünün size teslim süresi ise bulunduğunuz yere göre değişmektedir. Ankara içi siparişlerinizde, ürün kargoya verildikten sonra 1 iş günü, Ankara dışı siparişlerde 2-4 iş günüdür. Gün içerisinde saat 14:00 den önce vereceğiniz siparişler Ankara içi ise aynı gün, Ankara dışı ise ertesi gün kargoya verilir.

Yurtdışı siparişlerde ise PTT kargo ile yapılan gönderimlerde teslimat süresi 15-30, UPS kargo ile 4-7 gündür.

 

İade şartları

metropolyayinlari.com'dan satın aldığınız kitaplar baskı hatası, cilt hataları ve kargoda meydana gelebilecek hasarlardan dolayı iade edilebilir. Bunun için info@metropolyayinlari.com adresine sipariş numaranız ve kitabın hatasını bildiren bir mail atmanız yeterlidir. Yukarıdaki sebeplerin dışında iade kabul edilmemektedir.

 

Teknik açıklamalar

Yayınlarımızın incele linklerinde yer alan yayın resimleri (kapakları) tanıtım amaçlıdır. Bu nedenle metropolyayinlari.com, siparişlerinizde size gönderilen yayınların kapaklarının aynı olacağını garanti etmez.